Nadir karışım adı aşk

Aşk acı çekmek değildi, mutlulukla beraber acının içinde hapsolmaktı. Aşk neydi? Hissetmek mi? Kalbinin bütün bölümlerinin parçalara ayrılacak kadar garip düşmesi miydi? Üzülmek, bağırmak, yakıp yıkmak aşkın bir parçasıydı evet doğru, lakin sadece ondan ibaret değildi. İnsanlar acı çektikleri ilişkilerini “aşk” olarak yorumlar genelde. Aşk bu kadar umutsuz ve negatif bir durum değildi..
Aşk , karışımdı. İki duygunun harmanlanmış haliydi. Mutluluk ve mutsuzluğun tam ortasıydı. Mutlu olduğun anda mutsuz olmaktı. Aniden duygu değişimlerini yaşayacak kadar genişti. Kaktüsün sivri dikenlerine dokunduğunda elinin acıması ve zamanla  o acıya sinir uçlarının alışmasıydı. Tutkunun saklı hali,yaşayabileceğin nadir karışımlardan biriydi aşk ...

Yorum Gönder

29 Yorumlar

 1. Kişisine göre değişir ama aşk acı çekmektir bence. Çekilen acının tadına varmak o acıdan keyif almaktır. Yakıp yıkmak aşkın neresinde? Aşığın sadece kendinedir zararı, cayır cayır yakar kendini. Toz kondurmaz sevdiğine.
  İki kişinin birbirine olan aşkı efsanelerde olur sadece. Genellikle aşk bireyseldir. Kötü olan tarafı da budur zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işte acı çekmek aşkın bir parçası, sadece acıdan ibaret değil :) bunu anlatmak istedim. acı çekip aynı zamanda da mutlu olmaktır, haz almaktır. aşk da bir taraf daha yoğun duygular hisseder lakin aşk asla bireysel değildir sevgili dostum :) iki bireyin paylaşımıdır :)

   Sil
 2. Evet bireysel olduğu yönünde aynı fikirdeyim Kaystros' la. Aşk, acıtabilir ama süreçte müthiş bir kelebeklik halidir aynı zamanda besleyen, genişleten, çağıldayan bir hal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mutlu olmak kelebek halinin başka kelimeyle anlatılmış hali işte :) teşekkür ederim

   Sil
 3. Aşkın gerçekten de standart bir tanımı yok. Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Belkide bir anlamı ya beraberce erimek yada birbiri için erimektir

  YanıtlaSil
 5. Aşkta ani duygu değişimi oluyor katılıyorum. Hem üzen hem mutlu eden ama insanı dinç tutan bir duygu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanı dinç tutması onu özel yapıyor işte :) teşekkür ederim

   Sil
 6. ay bencee üzerse aşk değil başka bişi herhalde, aşk sadece mutlu eden bişi olmalı. üzüyorsa kötü bir ilişki filandır herhalde.

  YanıtlaSil
 7. "nadir karışımların biriydi aşk" Nadir.. aşk gerçek olunca ayrılığı bile ayrı güzel..

  YanıtlaSil
 8. Aşk yakar ama an gelir söndürmesini de bilir. Aşkı yaşamak için teslim olacaksın. Aşk hesaba, kitaba gelmez. Değerini bilmeyenleri terkeder gider.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerini bilmeyenleri terk eder kesinlikle :)) teşekkür ederim

   Sil
 9. Aşk bazen incitmek bazen hoyratça savrulmak savurmak ama asla birbirinden kopamamak bence ... (: güzel yazmışsın sende bayıldım!!

  YanıtlaSil
 10. İncitmeden sevmektir :)) katılıyorum

  YanıtlaSil
 11. O kadar çok negatif şey varken aşkın genelinde negatiflik olmamalı bence ☺️ Yaşayacağına inanıyorum güzel insan. Teşekkür ederim ❤️

  YanıtlaSil
 12. Hoş ve güzel bir blogunuz var. Sizi takibe aldım. Sizi de beklerim,sağlıcakla Kalın.

  https://dizifilmkitaptavsiye.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 13. Aşk çok çok kısa süren ve aslında sevgide ulaşması zor olan bir noktadır
  ki ama şimdi herkes azcık hoşlandığına bile bu benim aşkım dediği için içi boşalmış ve inandırıcılığını kaybetmiş bir duygu ve kelimedir.

  YanıtlaSil
 14. Aşk sanırım kişiye göre değişen her kalıbı alabilen bir duygu :))

  YanıtlaSil